Jak widzicie wygląd bloga odrobinę się zmienił, postanowiłem dodać życia w te ciemne i szare barwy. Wszystko póki co jest w fazie testowania i zapewne kilka rzeczy pewnie się zmieni.

Dlaczego zmienił się wygląd bloga?

Tak jak wspomniałem wyzej było szaro i nudno. Poza  tym już dawno temu pisałem, że to nastąpi a teraz miałem dużo samozaparcia w sobie. Kolejnym argumentem przemawiającym za zmianę designu była jego mała czytelnosć, box na tekst, w którym mieściły się wpisy był za wąski a zwiększanie jego szerokości sprawiało, że pojawiały się kolejne problemy takie jak np zbyt dużo wolnej przestrzeni. Co uważniejsi zauważyli zapewne zmianę czcionek na czytelniejsze, nie meczą oczu więc powinno być lepiej.

Z prawej kolumny wyleciał twitter i rss, może wróci chociażby ptaszek ale pod warunkiem, że znajdę dobry widget. Nie chcę też nadmiernie zaśmiecać bloga dodatkami społecznymi. Wszystkie linki (w tym do ćwierkacza i rss znajdziecie tutaj).

Wiem, żę część z was zapewne będzie wolała stary wygląd ale świat idzie do przodu, trzeba pewne rzeczy zmieniać dlatego warto przyzwyczaić się do nowej odsłony powiedzialem.pl i na pytanie czy czasem design nie nawiązuję odrobinę do poprzedniej infografiki odpowiadam TAK, to było zamierzone.

Co Wy możecie zrobić?

Chciałbym abyście w komentarzach pod tym krótkim tekstem napisali co się wam podoba, co byscie ewentualnie zmienili i czy widzicie gdzieś jakieś krzaczki i inne psikusy wynikające z mojej nieuwagi. Pozwoli mi to szybciej skończyć to co zacząłem.

Podziel się artykułem z innymi
 • Fredi

  Jest całkiem spoko, minimalizm robi się coraz bardziej modny. Ale ale – ja bym dodał jeszcze efekty przejść Transitions z CSS3 do linków choćby, bo to nie obciążą serwera, a wygląda elegancko :)

  • Kwiatek

   Transitions dla jest zbyt hmm cukierkowe.

 • Linka

  Dla mnie jest bardzo OK :)

 • Jadźka

  A mi się bardzo podoba, jest w dalszym ciągu minimalistycznie (co lubię), a jednocześnie tak… przytulniej niż było ;)

 • Hiacynta

  Chyba tylko mi bardziej odpowiadała poprzednia wersja ;p Lubię ciemne i szare barwy, pewnie dlatego ;)

 • Muszkieter

  Mnie się podoba – jest bardzo czytelnie, ascetycznie, a przez to przyjemnie. Wrzuciłbym tylko wygodnego Disqusa do komentarzy :)

  • Kwiatek

   Nie lubię disqusa więc się przed nim bronię.

 • Krystian

  Nie podoba mi się nowy wygląd, ale przecież liczy się treść, a nie to jak blog wygląda. Wolę bardziej stonowane kolory na stronach internetowych ale… It’s ur world :D Z czasem się pewnie przyzwyczaję ;)

/* ]]> */