Na samym początku bloga opisywałem Samsunga Galaxy Mini II, potrzebowałem kupić telefon i wybrałem właśnie ten, raz cena – wychodziło nieco taniej – a dwa Samsung obiecał aktualizację (tak wiem to nie oficjalna strona samsunga ale bardzo rzetelna) do systemu android jelly bean 4.1, co z tego wyszło? Wielkie, śmierdzące kupsko.

Samsung naobiecywał, narobił nadziei, ludzie kupili – tacy frajerzy jak ja – i zostali zostawieni sami sobie.

samsung1

No przecież jak to zobaczyłem to morda się cieszy, miesiąc miałem już telefon, teraz widzę takie potwierdzenie, lepiej być nie może. Przecież taki duży i poważny koncern jak Samsung nie wydyma mnie i reszty klientów, to nie możliwe. Czekam więc marzec, kwiecień, maj, czerwiec i chuj, poczekałbym do grudnia gdyby była taka potrzeba ale myślę sobie poszukam informacji co jest grane, może to mój operator leci w kulki, przecież mam brandowany soft i wystarczy wgrać oryginalny.

Doszukałem się jakiś wpisów na forach, że aktualizacji nie będzie, myślę sobie no kurwa, ale to tylko ludzie, potrzebne mi wiarygodne źródło, znalazłem i takie.

źródło: https://twitter.com/SamsungMobileES/status/342573960153690112

źródło: https://twitter.com/SamsungMobileES/status/342573960153690112

Teoretycznie jest to wpis pojedynczego użytkownika, niby nic ale samsung dalej wcale nie zaprzecza czemu co jest tutaj napisane. Tak więc najpierw przekładano aktualizację (ostatecznie miała być w drugiej połowie czerwca) aż do teraz i wciąż jej nie ma.

Teoretycznie mogę sobie wgrać to sam ale czy po to kupuje nowy telefon by się z tym pierdolić skoro producent mówi, że ów aktualizacja się odbędzie? No właśnie nie. To jest tak jakbym ja wam obiecał konkurs i potem wydymał was pisząc, że jednak nie bo mnie w krzyżu łupie. Poza tym telefony z takim samym bądź zbliżonym sprzętem (np Galaxy Music) dostały aktualizacje więc what the kurva fuck?

Niech mi ktoś napiszę i udowodni, że się mylę, da krztę nadziei, pozbawi mnie przekonania, że Samsung jest złym wujkiem, który daje cukierka, który okazuje się stary i zepsuty.

Fakty są nieubłagane, aktualizacji jak nie było tak nie ma.

Kto pisze?

Adrian Kwiatkowski

Mieszkam w Łodzi i jestem łysy z wyboru. Na blogu chcę Ci pokazać, że nic nie jest czarne lub białe, chociaż wciąż pozostaje jakieś.

14 komentarzy

 • Powiem Ci szczerze że mnie… rozbawiłeś.
  Powiedz mi, czy myślałeś że dostaniesz aktualizację do Jelly Bean na telefonie, który ledwo sobie radzi na nieoficjalnym CyanogenModem9? Prawda jest taka, że gdyby dostał choćby Kanapkę lodową to było by dobrze a tak… kupiłeś najniższą półkę a robisz pseudo burzę – gdyby tak zrobili z SGS3 – rozumiem, Ciebie po prostu nie rozumiem :)

  • Telefony z tymi samymi podzespołami bądź podobnymi (Galaxy Music) mają Jelly Bean. CyanogenMod jest jeszcze niedopracowany i chyba doskonale o tym wiesz skoro go tutaj wymieniasz.

   • Jednak nadal kupując very low enda wiesz dobrze że pakujesz się w sytuację gdzie aktualizacji może po prostu nie być i jedynym kanałem pozostanie XDA- Forum. Nie wyciekło nic przypadkiem na ich łamach?

 • Stary, Galaxy S jest mocniejszy, a nawet aktualizacji do ICS’a 4.0 nie dostał… co nie zmienia faktu, że najnowszy JB 4.2.2 chodzi mega płynnie na Cyanogenmodzie :) Po prostu taka polityka firmy, nie opłaca się wydawać ciągle aktualizacji, bo wtedy mniej ludzi zechce kupić nowsze modele. Bywa.

  • S nie dostał aktualizacji bo jest stary, nie sprzedają już go, więc nie opłaca im się aktualizować bo nowe modele by się nie sprzedawały.

   • Stary teraz to już gary pobite, rozumiem twój ból lecz teraz już nic nie zrobisz i trzeba sobie radzić z jakimiś homemade’ami

 • Rozumiem, że w Twoim kalendarzu zamiast lipca jest CHUJ? … Taaa, był taki film, „Urodzony czwartego chuja”. Wracając do rzeczy- niektórzy kupują sprzęt TYLKO po to, żeby wgrywać aktualizacje. Nieważne, że działa, buczy, zdjęcia robi. Wszystko jest płynne i pożyteczne. Ważny jest NOWY SOFT, magiczna AKTUALIZACJA. Życiowy problem. Nie śpią po nocach, bo czeka na AKTUALIZACJĘ. Obserwowałem to z pierwszymi Wiwami mającymi wbudowane kodeki divx, potem z dekoderami sat, potem jak się okazuje- sprzęty z Androidem.
  Dwa pytania- czy ten 4.1 ma niezwykle niezbędne dla Twojego egzystowania nowe funkcje? Czy hardware tego Samsunga bezproblemowo potrafi współpracować z Jelly bean 4.1???? Zresztą- Fredi i Kwiatek napisali już jak jest.

  • Tak 4.1 jest mi niezbędny do życia, skoro słabsze sprzętowo samsungu i podobne mają 4.1 to i ten udźwignąłby, ten sam numer robi Sony z Xperią S, chociaż spokojnie dźwignię Kit-Kat to i tak go nie dostanie

Leave a Comment

Connect with Facebook

/* ]]> */