Jakiś czas temu opisałem swoje pierwsze wrażenie z użytkowania telefonu Samsung  Galaxy Mini II. Teraz po zaznajomieniu się z możliwościami urządzenia nadszedł czas na test ostateczny, tak więc zapraszam do lektury. 

Telefon działa na systemie Android  2.3 Gingerbread jednak Samsung zapowiedział aktualizacje systemu do najnowszej wersji systemu 4.1.1  Jelly Bean. Posiada 512 MB pamięci ram oraz procesor Qualcomm MSM7227A o taktowaniu 800 Mhz. Po więcej danych zapraszam tu. Przypominam, że testowany egzemplarz pochodzi z salonu plusa.

Jeśli ktoś czytał poprzedni wpis dotyczący tego telefonu wie już, że byłem zdecydowanie pozytywnie zaskoczony jego możliwościami ale czy przypadkiem nie zmieniłem zdania po dłuższym użytkowaniu? To wszystko będzie jasne po przeczytaniu tego co mam do powiedzenia.

 Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem po włączeniu telefonu było podłączenie się do sieci bezprzewodowej by pobrać grę Angry Birds. Byłem bardzo ciekawy jak będzie ona działać na tym sprzęcie. Okazało się, że wszystko sprawuje się szybko, do tej pory nie zauważyłem jakichkolwiek zawieszeń czy problemów z tapowaniem po ekranie. Wszystko obrazuje krótki filmik poniżej.

[embedplusvideo height=”440″ width=”550″ standard=”http://www.youtube.com/v/o0VRFMavqNc?fs=1″ vars=”ytid=o0VRFMavqNc&width=550&height=440&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=1&chapters=&notes=” id=”ep4159″ /]

Telefon nie służy tylko do grania, jego głównym zastosowaniem jest dzwonienie i pisanie smsów. Jakość dźwięku wydobywającego się ze słuchawki jest zaskakująco dobra, wszystko słychać wyraźnie. Głośność dzwonka mogłaby być ciut wyższa ale nie jest to duży problem. Pisanie na klawiaturze jest całkiem przyjemne, ja jako facet z dużymi palcami (co ma czasem życiowe plusy if u know what i mean) nie mam z tym większego problemu. Ekran można przekręcić w razie potrzeby i otrzymujemy naprawdę dużą dotykową klawiaturę QWERTY.

[embedplusvideo height=”337″ width=”550″ standard=”http://www.youtube.com/v/ns8pEVYD_k0?fs=1″ vars=”ytid=ns8pEVYD_k0&width=550&height=337&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=1&chapters=&notes=” id=”ep4507″ /]

Kolejnym bardzo istotnym elementem smartphone’a jest jego możność łączenia się z siecią. Telefon szybko znajduje i podłącza się do sieci. Sprawdzenie skrzynki (testowałem gmail) nie sprawia żadnych problemów. Sufowanie po sieci jest przyjemne, oczywiście standardową przeglądarkę (chociaż nie jest zła) zamieniłem na Operę Mobile – zapewne jest to kwestia moich przyzwyczajeń. Ekran jest bardzo dokładny, szybko reaguje na nasze tapnięcia i szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że będzie aż tak dobry. Poniżej krótki filmik.

[embedplusvideo height=”337″ width=”550″ standard=”http://www.youtube.com/v/Vtb-vnESQBs?fs=1″ vars=”ytid=Vtb-vnESQBs&width=550&height=337&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=1&chapters=&notes=” id=”ep3258″ /]

Żeby nie było tak kolorowo to pozwolę sobie zauważyć, że czasem telefon może złapać 2s zamułkę. Mi dotychczas zdarzyło się to tylko raz podczas pisania sms’a na siarczystym mrozie.

Obudowa jest naprawdę solidna, nic nie trzeszczy i nie ugina się pod palcami, plastiki są fajnej jakości a sam telefon jest wyprofilowany tak żeby dobrze leżeć w każdej dłoni. W zestawie dostajemy dwa kolory tylnej klapki, czarny oraz żółty, ja naturalnie używam tego pierwszego.

Samsung Galaxy Mini II

Następnym testowanym elementem jest oczywiście aparat fotograficzny, mamy do dyspozycji 3.2 Mpx, które robi naprawdę całkiem dobre zdjęcia, przykład poniżej.

Zdjęcie Samsung Galaxy Mini II Zdjęcie Samsung Galaxy Mini II

Zdjęcia do testu energy  drinków również były wykonywane tym telefonem. Zdjęcia nie są powalające, dodatkowo nie mamy do dyspozycji flasha ale jak na 3.2 Mpx aparat wygląda to dobrze, zdjęcia gotowców da radę zrobić … chociaż dużo lepiej telefon prezentowałby się z 5Mpx aparatem. Jak widać nie można mieć wszystkiego a gdy przypomnimy sobie cenę tego telefonu można to spokojnie przełknąć.

Podsumowanie

Samsung Galaxy Mini II jest zdecydowanie doskonałym smartphonem, jego niska cena i naprawdę dobre parametry to dobra kombinacja. Można przymknąć oko na średniej klasy aparat i wg. mnie ciut za cichy głośnik. Jeśli miałbym możliwość ponownie wybierać telefon średniej klasy to zdecydowanie znowu postawiłbym na produkt Samsunga.

Podziel się artykułem z innymi
/* ]]> */