Tak jak całkiem niedawno napisałem, zdecydowałem się na zakup Samsunga Galaxy Mini II. po 2 dniach użytkowania zdecydowałem się opisać swoje pierwsze wrażenie. Należy też wspomnieć, że przesiadłem się na niego z wykopaliskowego HTC TOUCH DIAMONDA. 

Samsung Galaxy Mini II Samsung Galaxy Mini II Samsung Galaxy Mini II

Telefon posiada system Android  2.3 Gingerbread jednak Samsung zapowiedział aktualizacje systemu do najnowszej wersji systemu 4.1.1  Jelly Bean. Produkt dysponuje wyświetlaczem o wielkości 3.27 ” oraz wyświetlającym rozdzielczość 320 x 480 px. Posiada 512 MB pamięci ram oraz procesor Qualcomm MSM7227A o taktowaniu 800 Mhz. Testowany egzemplarz pochodzi z salonu plusa.

Mini II była dla mnie dość dużym skokiem technologicznym, przecież HTC Touch Diamond ma już swoje lata i jest na Windows Mobile, który jak wiadomo nie był najlepszym systemem operacyjnym. Wracając do Samsunga zaskoczył on mnie bardzo mile, wszystko chodzi bardzo płynnie i szybko, nie mając nigdy wcześniej styczności z Androidem dość szybko byłem w stanie opanować wszystkie potrzebne do życia funkcje, teraz czuje się bardzo pewnie w tym środowisku jako użytkownik. Dużą zaletą tego systemu jest fakt iż jest on na licencji Open Source – otwartego kodu, więc każdy może dać coś od siebie całej społeczności. Jednak ja nie jestem programistą back-endowym więc się w to nie bawię. Pierwszą aplikacją, którą zainstalowałem były wściekłe ptaki i ku mojemu zaskoczeniu chodzą one płynnie, bez jakichkolwiek zacinek. Ekran reaguje natychmiastowo – jak to powiedziała moja ‚mamita’ „to już?!” – i jest bardzo dokładny, nie potrzeba żadnego rysika.

Głośnik jest wystarczająco słyszalny, chociaż ja preferowałbym ciut głośniejszy. Jakość wyświetlanych kolorów jest również bardzo dobra a mam możliwość konfrontacji tego telefonu z Sony Xperią S i nawet na tle dużo bardziej zaawansowanego konkurenta Samsung wypada całkiem nieźle. Telefon dobrze leży w kieszeni, czuć go że jest ale nie jest przesadnie ciężki.

Samsung Galaxy Mini II zrobił na mnie bardzo dobre pierwsze wrażenie, jednak dokładną recenzję napiszę po ok. tygodniu użytkowania, gdy będę w stanie powiedzieć coś więcej.

[embedplusvideo height=”281″ width=”450″ standard=”http://www.youtube.com/v/OUsLBcKTHQc?fs=1″ vars=”ytid=OUsLBcKTHQc&width=450&height=281&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=1&chapters=&notes=” id=”ep4274″ /]

Podziel się artykułem z innymi
/* ]]> */