W związku z tym, że moja ostatnia myszka do laptopa umarła (nie była to śmierć naturalna, trochę jej pomogłem zbyt mocnym głaskaniem) byłem zmuszony zakupić kolejnego gryzonia. Po dobrych wcześniejszych doświadczeniach z myszkami bezprzewodowymi (Logitech m185) postanowiłem wybrać sprzęt z tego segmentu ale za niższą i to zdecydowanie niższą cenę. Spoglądałem aż nabawiłem się paczaizmu, jednak w lokalnym Komputroniku wpadła mi w łapy mysz Tracer Blaster RF BLACK TRM-150W. 

Dane techniczne:

Gwarancja (miesiące) 24
Dodatkowe przyciski 0
Laserowy sensor 0
nano USB 1
Optyczny sensor 1
PS/2 0
RODZAJ MYSZY Bezprzewodowe
USB 1
Zmiana DPI 1
Ilość akumulatorów / baterii 1
Liczba przycisków 4
Rodzaj akumulatorów AA
Rozdzielczość CPI / DPI 800-1600
Sensor Optyczny
Technologia 2,4GHz
Typ odbiornika nano USB
Zasięg (m) 10
Zgodność z systemami operacyjnymi Windows 98 SE, NT , ME, 2000, XP, VISTA, 7

Gryzoń leży w ręce całkiem dobrze, może nie tak jak Razer DeathAdder ale naprawdę miło się ją obsługuje, nic nie trzeszczy, spadła kilka razy … tzn na bungee skakała ale zapomniała, że brak jej kabla, jednak to nic, wciąż działa doskonale. W zestawie otrzymujemy mysz, nano odbiornik, baterię oraz instrukcję obsługi. Myszka używana jest do obróbki zdjęć, grania (a jakże!) i surfowania po internecie. Jeśli chodzi o grafikę sporo jej brakuje ale od takich rzeczy jest tablet, w grach działa zaskakująco dobrze, co prawda nie gram już w FPS’y typu Counter Strike 1.6 ale z League of Legends sobie radzi doskonale. Sprzęt jest też całkiem zgrabnie wyważony, nie jest zbyt ciężki ale nie mamy również uczucia nadmiernej lekkości, po prostu solidnie leży w dłoni.

Ja w Komputroniku zapłaciłem za nią 50 zł i jestem zadowolony z zakupu. Tracer Blaster RF BLACK TRM-150W to całkiem dobry zamiennik droższych braci szczurów.

Podziel się artykułem z innymi
  • ser

    No to może dopisz, że po paru miesiącach postanowiłeś ją ukatrupić.

  • Adzia

    Tą myszą nie da się operować, łączność z PC co 10 sek całkiem przypadkowo. Największy bubel jaki kupiłem. Podłączyłem na sznurze i aż miło się zrobiło. Mam jeszcze też tanią Esperanza – działa właściwie.

/* ]]> */