Nie zastanawiało was to, że ostatnimi czasy coraz częściej w naszych domach pojawia się disco polo? Skąd tak nagły renesans na ten gatunek muzyczny?

Obecnie chyba najbardziej znaną piosenką z tego gatunku jest utwór grupy Weekend pt. Ona tańczy dla mnie.

Podkład muzyczny zdecydowanie dyskotekowy a tekst? No cóż bardzo prosty i wpadający w ucho, czyli jak to zwykle bywa w tej niszy muzycznej. Ta mieszanka pozwoliła dość mocno odbić się w naszych uszach, ja osobiście nie znam żadnej osoby, która choć raz nie słyszała tego utworu, ba z reguły każdy potrafi zaśpiewać refren. Ten kawałek namieszał tak mocno, że zaczął pojawiać się w rozgłośniach radiowych a po internecie krąży wiele remixów oraz połączeń z innymi gatunkami, np Sobota & Weekend – Ona tańczy dla mnie (2sty Blend)

czy aranżacja jazzowa w wykonaniu CeZika

Disco Polo doczekało się również swojego własnego kanału telewizyjnego, a to wszystko za sprawą 4Fun.tv. Stacja we wrześniu 2011 roku uruchomiła nowy kanał o nazwie TV Disco, gdzie 1/4 czasu antenowego jest poświęcona disco polo (to akurat moje subiektywne odczucie po włączeniu programu).

Ale wciąż nie odpowiedziałem na pytanie, skąd ten powrót. To tylko dlatego, że powrotu nigdy nie było, disco polo zawsze było lubiane, kwestia w tym, że wstyd było się przyznać do słuchania tej muzyki, wciąż jest to swego rodzaju muzyczne tabu ale za sprawą Weekendu czy braci Figo Fagot ten gatunek przestaje robić się problematyczny. Poza tym, każde wesele i studniówka nie może się obyć bez dicho i nie da się ukryć, że zawsze minimum 3/4 sali śpiewa i zna tekst.

Kto pisze?

Adrian Kwiatkowski

Kiedyś Łodzianin, obecnie warszawski słoik a tak naprawdę Tomaszowianin. Towarzyski ale introwertyk, zły ale dobry. Po prostu chodząca sprzeczność.

Leave a Comment

Connect with Facebook

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

/* ]]> */