Część z nas studiuje, część ma zamiar a inni mają ten koszmar już za sobą. Jednak każdy mający odrobinę doświadczenia z systemem czystek studenckich choć raz pomyślał „Sesjo WYPIERDALAJ”. 

Czemu ta sesja wdaje się we znaki tak wielu studentom? Może dlatego, że jest wiele szczepów tej grupy przyszłych magistrów, inżynierów i doktorów. Studiować można na wiele sposobów, każdy musi odnaleźć swój własny by optymalnie wykorzystać swoje predyspozycje.

StudentusOpierdalatus – studenci mający wyjebane kompletnie na otaczający ich świat, nie do końca wiedzą co studiują a tym bardziej nie mają pojęcia co się potem robi, o biblioteczne akademickiej tylko słyszeli a widzieli ją jeśli w jej okolicy odbywają się Juwenalia.

StudentusŚciągatus – student zdający sobie sprawę z tego, że przedmioty trzeba zaliczyć, jednak z racji przyzwyczajeń, że aby coś zaliczyć trzeba ściągać pewne rzeczy (np. ubrania z hot rudej zdziry) nie ma ochoty do nauki lecz opracowuje coraz to lepsze patenty na ściąganie. Gdyby był taki kierunek studiów, zrobiłby doktora i otrzymał nagrodę Nobla.

StudentusLastTerminus – jest to gatunek lubiący adrenalinę, nie zaliczają nic w normalnych terminach, nie pomagają im ściągi, wszystko zostawiają na ostatni termin w sesji i jakimś cudem to zaliczają (nie do końca wiadomo czy nie czasem pod biurkiem).

StudentusWidmotus – studenci, których ni chuj nie widać na wykładach, ćwiczeniach i laboratoriach. Nikt ich nie zna, nikt nie widział a i tak mają wszystko zaliczone. Chciałoby się rzecz MAGIC.

StudentusPospolitus – ta grupa jest najliczniejsza, trochę się uczą, trochę pościągają, mają cechy każdej innej z grup, zwykle udaje im się skończyć te studia i zostać bezrobotnymi z licencjatem po europeistyce.

StudentusNadgorliwus – te to są dopiero chuje, uczą się, ambitni ale swoimi planami utrudniają życie całej grupie a niekiedy całemu rocznikowi. Przyjdzie Ci taki i stwierdzi, że nie chcę pisać woli odpowiadać ustnie – no i chuj wszystkie ściągi strzelił.

StudentusŻydus – studenci, którzy ni chuja nie pomagają innym (jebane świnie), nie wytłumaczy, nie da skserować książki, ściągi. W przypadku kiedy taki egzemplarz potrzebuje pomocy włazi Ci w dupsko i robi Ci w nim paciorki.

StudentusUczus – studenci, którzy są na odpowiednim miejscu, uczą się, czują powołanie do przyszłego zawodu, niekiedy olewają nawet tanie chlanie, dziwki i jaranie tylko po to by móc przeczytać notatki, jednak są pomocni i chętnie pomagają innym zdając sobie sprawę, że kiedyś oni mogą tej pomocy potrzebować

StudentusPartus – studenci imprezujący więcej niż inni, czasem są jakimś cudem nauczeni, mają ściągi, nie ma reguły, nie trafisz za nimi ale łączy ich jedna cecha, na co drugi egzamin przychodzą najebani bądź skacowani.

A wy jakie ewolucje znacie?

PS. Sesjo to do Ciebie:

[embedplusvideo height=”337″ width=”550″ standard=”http://www.youtube.com/v/YN6_XgUYHJk?fs=1″ vars=”ytid=YN6_XgUYHJk&width=550&height=337&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=1&chapters=&notes=” id=”ep2391″ /]

Kto pisze?

Adrian Kwiatkowski

Kiedyś Łodzianin, obecnie warszawski słoik a tak naprawdę Tomaszowianin. Towarzyski ale introwertyk, zły ale dobry. Po prostu chodząca sprzeczność.

Leave a Comment

Connect with Facebook

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

/* ]]> */