Lifestyle

Jak rozpoznać, że jest za gorąco?

Written by Adrian Kwiatkowski

Jest upał, ze słońca leje się żar, a przeciętny człowiek poci się szybciej niż jest w stanie uzupełnić płyny. Mamy piękne lato, ale i ono potrafi czasem przegiąć. Jak rozpoznać moment, w którym lepiej schować się do cienia? 

Poniżej znajdziesz krótka listę, która pozwoli Ci w szybki i prosty sposób zweryfikować czy czas uciekać do cienia. Bierz to całkiem na serio, zbyt długie przebywanie na ostrym słońcu jest niebezpieczne

1. Zdejmujesz z twarzy okulary przeciwsłoneczne, przecież i tak spływają Ci razem z potem.

2. Widzisz jak Frodo myli Twój kubek z Górą Przeznaczenia i wrzuca do niego pierścień

3. Olaf z Krainy Lodu jest Marchewką z Krainy Lodu.

4. Gdy wdepniesz w klocek lego to tak naprawdę nie jesteś w stanie stwierdzić czy to klocek, ponieważ pot zalewa Ci oczy.

5. Jesteś w stanie uprażyć bekon na chodniku. 

6. Woda w Twojej butelce jest w stanie zaparzyć herbatę. 

7. Dostrzegasz jak mała uzbrojona mysz, dewastuje okoliczne sklepy spożywcze, wsiada do swojego czarnego myszowozu i ucieka mając u boku długonogą króliczą rozwódkę. 

Co gdy już jest za gorąco?

Jak Frodo już wrzuci ten pieprzony pierścień do kubka, a bekon będzie odpowiednio przyrządzony to przede wszystkim dużo pij! To jest podstawa. Nie zapominaj też o wszelkiego rodzaju kremach z filtrem. Nie zgrywaj również bohatera i nie planuj załatwić sobie w 3h opalenizny na wesele szwagra, jeśli słońce jest za ostre, to po prostu schowaj się do cienia lub pod wentylator. Pamiętaj tylko aby nie przeginać z ochłodzeniem, można w ten sposób łatwo się nabawić anginy i wtedy nici z baletów oraz wyrywania dupek w trakcie pomaturalnych wakacji.

Zwróć uwagę też na zwierzaki, pilnuj by Twój pies zawsze miał dostęp do wody i nie zamykaj go w samochodzie gdy idziesz chłodzić się przy lodówkach w markecie. Za taki numer należy się kosmiczny luj od Bonusa BGC

Nie lekceważ upałów i słońca, wysoka temperatura to cichy zabójca. Gdy zastosujesz się do tych podstawowych rad, to żadne słońce Cię nie skrzywdzi, a wakacje spędzisz w towarzystwie doskonałych ludzi i w atmosferze niekończącej się zabawy. Nie czekaj, do dzieła!

Kto pisze?

Adrian Kwiatkowski

Kiedyś Łodzianin, obecnie warszawski słoik a tak naprawdę Tomaszowianin. Towarzyski ale introwertyk, zły ale dobry. Po prostu chodząca sprzeczność.

Leave a Comment

Connect with Facebook

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

/* ]]> */