Z zasady, typowy polski samiec jest nieustraszony. Najlepiej naprawiamy krany, dlatego nie warto nam o tym przypominać co pół roku, wreszcie to zrobimy, jesteśmy najsilniejsi, no i wszystkie kobiety są nasze. Reasumując, Clint Eastwood to przy nas istny, marny Fred.

Zanim jednak zdradzę tajemnice, co jest największym lękiem mężczyzn, napiszę o tym co jest naprawdę istotne, pozwoli to poznać wam, kobietom, istotę opisywanego przeze mnie problemu.

Współcześni mężczyźni, chyba jeszcze bardziej niż kobiety, potrzebują zwrócenia na siebie uwagi. Uwielbiamy gdy się nas docenia, bardzo łatwo zresztą w ten sposób kupić faceta. Wystarczy chociażby docenić jego starania modowe, w zasadzie można wybrać za niego koszulę, spodnie, buty, dać mu wrażenie, że to jego wybór, a na sam koniec powiedzieć „no hej! Wyglądasz w tym świetnie”. Przeciętny facet poczuje się doceniony, nabierze odpowiedniej pewności siebie i będzie dumnie kroczył przy swojej kobiecie. Niestety w tej sytuacji kobiety popełniają klasyczny błąd, przy ‘doradzaniu’ w wyborze ubioru zdarza się dość często – nie wierzysz, stań w przymierzani dla mężczyzn – mówić im mniej więcej takie zdania „w tym wyglądasz jak pajac, w tym jak idiota, weź to zdejmij z siebie, brzuch Ci widać”. Właśnie w tym miejscu pojawia się zalążek rzeczy, która jest początkiem największego lęku mężczyzn.

Potomkowie Adama nie boją się pająków, bo jeśli nawet, to w przypływie potrzeby ratowania swojej kobiety, która piszczy tak, że nietoperze w jaskiniach spadają, po prostu pozbędą się tego koleżki. Facet boi się tego „Ty pajacu”, od którego już niedaleko do ośmieszenia, które jest zdecydowanie NAJWIĘKSZYM lękiem dotykającym męską populacje. Nic, dosłownie nic w życiu faceta, nie odbiera mu chęci do działania jak postawienie go w ośmieszającej sytuacji. Mężczyźni dość często nie wiedzą jak w takiej sytuacji reagować, zdarza się, że reagują agresją, co po prostu prowadzi do patologii. Postawienie nas w złym świetle, podważenie naszej postawy, doprowadza nas do stracenia swojej pewności siebie. Co ciekawe często nie zdajemy sobie sprawy z tego, co widać po prostu w naszym zachowaniu.

Ośmieszenie faceta to najszybsza droga do zrujnowania jego pewności siebie, a przy okazji waszego związku. Jeśli myślałaś, że to pozwoli Ci przejąć nad nim kontrolę, być może wychować go sobie, to muszę Cię rozczarować. Tego typu zabiegi to szybka i prosta droga do wybuchowego rozstania. Nie próbuj tego, bo to jest broń obosieczna.

snapchat: szczwanydzony

snapchat: szczwanydzony

Kto pisze?

Adrian Kwiatkowski

Kiedyś Łodzianin, obecnie warszawski słoik a tak naprawdę Tomaszowianin. Towarzyski ale introwertyk, zły ale dobry. Po prostu chodząca sprzeczność.

Leave a Comment

Connect with Facebook

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 komentarz

/* ]]> */