Istnieje wiele ‚poradników’ mówiących o tym co kobieta powinna mieć w szafie, niektórzy blogerzy próbują sprzedać te same rady mężczyznom. Moim zdaniem to bez sensu, facet w szafie ma mieć garnitur, dresy, coś normalnego na co dzień a reszta to wedle upodobania. Nie możemy być przecież jak kobiety i patrzeć godzinę w szafę myśląc co by tu na siebie założyć.

Nie spotkałem się jeszcze (co nie znaczy, że tego nie ma nigdzie) z artykułem, który mówiłby co typowy facet powinien mieć w domu, tuż pod swoją ręką. Zaczynajmy.

1. Zestaw śrubokrętów
Bez tego nie można się obejść, zawsze trzeba coś odkręcić, przykręcić, rozkręcić a następnie złożyć.

2. Zestaw kluczy
Nie chodzi tutaj o klucze do domu. Francuz, 13, 8 … mówi Ci to coś? Jeśli nie to jak najszybciej powinno zacząć. Musisz to mieć i wiedzieć do czego to służy. Butla z gazem sama się nie odkręci …

3. Szkło do alkoholu
Doskonale zdaje sobie sprawę, że mezczyzna lubi wypić. Właśnie dlatego powinieneś mieć pod ręką kilka szklanek do piwa, kieliszków do wódki czy szklanek do whisky. Nigdy nie wiadomo kiedy ktoś wpadnie a nie zawsze dobrze jest chlać z butelki.

4. Książka
W tytule jest liczba pojedyncza ale mnogość książek nie zaszkodzi. Prawdą jest to, że facet powinien się czasem w smarze upierdolić ale dobrze byłoby od czasu do czasu przeczytać coś innego niż ostatnia strona Faktu z cyckami.

5. Zegarek
Dobrze prezentujący się na ręce sikor to jest to! Tylko nie żaden biały, zielony czy różowy pasek. Niekoniecznie zegarek kwarcowy, niektóre elektroniczne też dobrze się prezentują ale te powinny być czarne.

6. Prezerwatywy
Każdy szanujący się mezczyzna musi mieć gdzieś awaryjną paczkę prezerwatyw. Jeśli masz stałą partnerkę musisz być przygotowany na spontaniczny seks na stole w iście drapieżny sposób – gdzie tu czas lecieć po gumki? – a jeśli jesteś singlem, nie wiesz kiedy nadarzy się okazja.

7. Zapalniczka
Wbrew pozorom jest to przedmiot pierwszej potrzeby. Być może ktoś będzie potrzebował przypalić a ty go wyratujesz swoim ogniem? Poza tym nieźle pomaga w chwilach zagrożenia jak trzeba bić w ryj, otwiera piwo, przedmiot prawie idealny. Warto jest mieć ją w kieszeni.

8. Zestaw kosmetyków
Prawdziwy facet powinien mieć swoje kosmetyki. Woda po goleniu, antyperspirant, musisz też odrobinę o siebie zadbać.

Masz to wszystko? Może jeszcze coś tu powinno się znaleźć?

Kto pisze?

Adrian Kwiatkowski

Mieszkam w Łodzi i jestem łysy z wyboru. Na blogu chcę Ci pokazać, że nic nie jest czarne lub białe, chociaż wciąż pozostaje jakieś.

3 komentarze

  • Faktycznie bywa przydatny, mam coś takiego, za cholerę nie wiem co to za marka ale przydaje się czasem.

 • Zegarek kwarcowy i elektroniczny to jedno i to samo.
  Kwarcowy odnosi się do technologii odmierzania czasu. Elektroniczny – do formy prezentacji. Powinno być albo:
  „Niekoniecznie zegarek kwarcowy, niektóre mechaniczne też dobrze się prezentują”
  albo
  „Niekoniecznie zegarek analogowy, niektóre elektroniczne też dobrze się prezentują”
  Tak jak jest w artykule jest bez sensu. To jakby o samochodach napisać „niekoniecznie z silnikiem 8. cylindrowym, niektóre pięciodrzwiowe też dobrze się prezentują”.

Leave a Comment

Connect with Facebook

/* ]]> */