Lato to czas niekończących się imprez, znam to doskonale z autopsji. Kiedy chodziłem do technikum potrafiłem wyjść na dwu a niekiedy trzydniową balangę. Było momentami naprawdę grubo a teleporty do domu były normą, cóż, młodość rządzi się swoimi prawami. Jednak nie każda impreza była udana, zdarzyło się kilka mniejszych wtop. Dlatego w dzisiejszym tekście będzie o tym co zrobić by ustrzec się wpadek.

Imprezy to głównie ludzie, atmosfera i chemia między nimi ale nie ma rzeczy, których nie można wspomóc. Właściwie po to część imprez się planuję, bo te spontaniczne nie podlegają żadnym zasadom, żadnym regułom, one po prostu są, niszczą i zawsze się udają.

1. Wi-Fi mode OFF
Podstawa każdej imprezy, wyłącz sieć bezprzewodową w domu. Pozbaw swoich gości kontaktu z facebookiem, ich reakcja będzie podobna do szoku, którego doznajemy wchodząc do zimnej wody ale szybko się przyzwyczają. Nie ma nic gorszego od imprezy pod stołem, nie chodzi tutaj o dziewczyny latające pod stołami. Impreza ta to wzrok wlepiony w ekran smartphone’a.

Poza tym pamiętajcie, że najciekawsze imprezy są najdziksze a fanty i informacje z takich spotkań muszą pozostać w gronie, które w tym uczestniczyło. Cały świat nie musi wiedzieć co wyprawiacie swoją najlepszą paczką.

2. 50/50
Staraj się zadbać o to aby impreza nie była gej lub lesbian party. O ile w męskim gronie skończy się to najwyżej strzałem w pysk lub chlańskiem potężniejszym od wybuchu bomby atomowej to w przypadku kobiet bywa różnie. Najczęściej tworzą się niepotrzebne grupki , fochy i generalnie syf.

Impreza mieszana to wesołe miasteczko dla wszystkich, wrażenia gwarantowane.

3. Muzyka
Muzyka musi być, nie ważne czy ktoś będzie grał na gitarze czy będzie to lecieć z sąsiedniego pokoju. Dźwięki to rzecz święta, szczególnie po kilku głębszych. Warto zorientować się czego słuchają Twoi goście i spróbować zaspokoić ich potrzeby muzyczne.

4. Alkohol
Określ przed imprezą na jakich zasadach pojawia się alkohol, stawiasz, zrzutka czy każdy przynosi co ma teoretycznie zamiar pić (praktycznie pije wszystko). Dla porządku, przynajmniej początkowego warto  zaznaczyć jak ma się sprawa w tej kwestii.

Zrób też plan misji ratunkowej, zorientuj się czy jest gdzieś w okolicy całodobowy. Alkohol to zazwyczaj towar deficytowy na imprezach.

5. Jedzenie
Przekąski i grubsze zagryzki powinny być ustalane tak samo jak kwestia napojów wyskokowych. Najlepiej niech każdy się zaopatrzy w to co ma ochotę, nikt nie będzie rozczarowany.

6. X-Room
Bywałem na imprezach, przy których Warsaw Shore to pikuś. Dlatego wierzę, że i Tobie może się to zdarzyć. Jeśli organizujesz balangę i masz podejrzenia, że coś (lub ktoś) może zajść, określ się wyraźnie gdzie może lub powiedz, że nie ma takiej opcji.

Więcej robić nie musisz, jeśli dobierzesz ogarniętą ekipę to impreza na pewno będzie udana. W przypadku niedorobionych znajomych pozostaje Ci wynająć ekipę remontową po wszystkim, lub zrobić coś w stylu ogniska bez ognia zamiast domówki. Tak naprawdę najważniejszym punktem jest 2, dobór towarzystwa jest kluczowy, nawet najlepiej zorganizowana akcja może być zniweczona przez jednego półogarniętego trolla. Tym bardziej jeśli  organizujesz imprezę to pozostań chociaż w połowie przytomnym człowiekiem, gdyby coś dziwnego miało miejsce to ktoś musi to ogarnąć.

Kto pisze?

Adrian Kwiatkowski

Kiedyś Łodzianin, obecnie warszawski słoik a tak naprawdę Tomaszowianin. Towarzyski ale introwertyk, zły ale dobry. Po prostu chodząca sprzeczność.

Leave a Comment

Connect with Facebook

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 komentarze

/* ]]> */