Nigdy w życiu nie pomyślałem, że na blogu pojawi się jakikolwiek artykuł o podtekście politycznym, ale dzień po głosowaniu w wyborach prezydenckich rzygłem i śmiechłem jednocześnie. Tak więc decyduję się na ten tekst.

Publikacja będzie wręcz podpowiedzią dla sztabów wyborczych kandydatów, którzy zostali na ostatniej prostej w drodze po urząd prezydenta.

Obywatelom nie chodzi o JOWy, połowa, a może nawet ¾ wyborców Pawła Kukiza nie wie o co dokładnie chodzi z tymi Jednomandatowymi Okręgami Wyborczymi. Ci ludzie głosowali przeciwko dominacji dwóch partii politycznych, które ni to w lewo, ni to w prawo (chociaż może bliżej im do prawicy). Jakby ktoś z tych sztabów zerknął do historii to wiedziałby, że każda opcja polityczna, nie ważne jak dobra, czy jak zła, prędzej czy później nudzi się wyborcom, Ci szukają czegoś nowego, starzy odchodzą, przychodzą następcy.

No tak, jednak od rana zauważam, że sztabowcy łudzą się iż magicznym przyciskiem do zgarnięcia 20% Kukiza to JOWy. Nic, pozostaje pusty śmiech. Sam obstawiam, że tym razem będzie podobnie, wyborca zagłosuje nie za czymś, ale przeciwko czemuś co już zna i jest tym znużony.

Ktokolwiek by nie wygrał, to wiedz, że prezydent nie jest premierem, bo to ten drugi ma władzę w państwie. Konstytucja i art. od 126 do 145 rozjaśnią Ci nieco umysł. Głosowanie to nie godzina duchów, nie trzeba się tego bać.

Jeszcze jedno, nie licz na polityków, licz na siebie.

Kto pisze?

Adrian Kwiatkowski

Kiedyś Łodzianin, obecnie warszawski słoik a tak naprawdę Tomaszowianin. Towarzyski ale introwertyk, zły ale dobry. Po prostu chodząca sprzeczność.

Leave a Comment

Connect with Facebook

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy

  • Raczej: Licz na polityków, którzy pozwolą ci liczyć na siebie. Volenti non fit inuria, Janusz Krul, pozdrawiam.

  • Z dużym samozaparciem oglądam Polsat News, w oczekiwaniu na wypowiedź któregoś z czołowych polityków PO/PiS-u, który nie będzie potrafił poprawnie rozwinąć tego tajemniczego skrótu.

  • Jak słucham komentarzy po wyborach, że kandydat X będzie zły, bo nie zrobi rewolucji w tym chujowym państwie to zastanawiam się, czy mamy wybory prezydenckie czy wolną elekcję. Przed wyborami powinna pojawić się chyba jakaś informacja kim będzie dla nas osoba, którą wybieramy, bo ludzie nie wiedzą na jakie stanowisko wysyłają faceta na najbliższe parę lat, a potem płacz i narzekanie…

/* ]]> */