Musiał przyjść moment, w którym dopadnie mnie jakieś internetowe wyzwanie i nie będę miał jak od niego się wywinąć. Na szczęście to jest fajne, do tego mogę was wszystkich do niego wyzwać.

#Wyzwanie10jaków polega głównie na pomocy dzieciakom z Akademii Przyszłości, jak pewnie zdążyliście się zorientować, drugiemu łysemu w oratalionie mógłbym sypnąć ale dzieciom zawsze staram się pomóc. Dlatego gdy nominowała mnie Paulina z bloga smakowitykasek.pl stwierdziłem, że piszę się na to.

Przy okazji oprócz tego, że ja i Wy będziemy mogli pomóc  przyszłości tego narodu to świetnie się zabawimy. Oprócz wpłaty pieniędzy na konto fundacji (do której was zachęcam) zadanie polega na tym aby sparafrazować znane nam porównania np. „Głupi jak but”. Poniżej oczywiście zobaczycie moje, ortalionowe wersje takich znanych powiedzonek. Poza tym to trochę taki blogerskie #hot16challenge #łysyrobiporównaniazdupy.

1. Głupi jak but – Szczerze, ale szczerze? Głupi jak ziomek z klatki obok.

2. Szybki jak błyskawica – Szybki jak piąstka wpierdolka.

3. Piękna jak noc listopadowa – Jesteś piękna jak burza, co się moczy i wkurza.

4. Twardy jak stal – Twardy jak nowe adiki po impregnacji.

5. Prosty jak budowa cepa – Prosty jak napad na kebab.

6. Uparty jak osioł – Uparty jak mój lachon.

7. Pracowity jak mrówka – Pracowity jak kanar przed świętami.

8. Jak Cię widzą, tak Cię piszą – Jaki dres taki respekt na dzielni.

9. Silny jak koń – Silny jak koksu po sterydach.

10. Blady jak ściana – Blady jak hipster po spotkaniu z rycerzem ortalionu

 Cóż, w tym miejscu pozostaje mi nominować kolejne osoby do zabawy, tak wiec są to: Michał Szafrański z bloga jakoszczedzacpieniadze.pl, Mateusz Olech z kanału vlog Mateusz oraz Alicja Wegner z bloga Mamalla.pl. Dodatkowo nominuję moich czytelników, jeśli ktoś z was nie ma bloga/vloga to śmiało może te kilka porównań i nieco o akcji napisać na swoim profilu na fejsie. To samo tyczy się reszty nominowanych, ale wierzę, że Michał zrobi świetny wpis o zwrotach kosztów z darowizn, Mateusz zaczaruję mnie video a Alicja porwie swoim tekstem.  Oczywiście czekam również na wasze jaki, możecie je wrzucać w komentarzu pod wpisem.

PS MACIE 24H

Kto z nominowanych nie podejmie się wyzwania wpłaca pieniądzę na konto wcześniej wymienionej akademii, najlepiej jednak jest napisać tekst i wpłacić monetę. Jeśli jakaś z moich czytelniczek zdecyduję się wpłacić jakąś sumę na ów konto, podrzuci mi potwierdzenie i będzie w Gdańsku w dniach od 24-26 października tego roku to może zgłaszać się po buzi.

Kto pisze?

Adrian Kwiatkowski

Kiedyś Łodzianin, obecnie warszawski słoik a tak naprawdę Tomaszowianin. Towarzyski ale introwertyk, zły ale dobry. Po prostu chodząca sprzeczność.

Leave a Comment

Connect with Facebook

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy

/* ]]> */