W życiu można popełnić wiele błędów, jesteśmy tylko ludźmi i popełnianie głupstw leży w naszej naturze, jest jej częścią. Jedni ukrywają uczucia, drudzy wtapiają grubą gotówkę. Znajdą się tacy, którzy zdradzają a po drugiej stronie barykady odnajdziemy ludzi bojących się wszystkiego, siedzą zamknięci w czterech ścianach.

Myśląc o najgorszej rzeczy w życiu myślicie pewnie o ćpaniu, alkoholizmie, przepierdoleniu oszczędności życia czy o przemocy. To wszystko to błędy, które zawsze da się naprawić, jedne naprawiamy od ręki inne wymagają dni, miesięcy czy też lat ale da się.

Według mnie najgorszą rzeczą w życiu albo chociaż będącą w czołówce takiego zestawienia jest żałowanie, że czegoś nie zrobiliśmy. Nie ma chyba nic gorszego od myśli typu ‚kurwa, mogłem zaryzykować’. To uczucie, a gdybym to zrobił mogłoby być całkiem inaczej, gorzej jest jeśli widzimy skutki braku naszej decyzji, klasyczny przykład to zrzutka na kupon lotto, kumple wygrali a my nie bo żydziliśmy 2zł. Przecież myślenie o tym gwarantowane co skutkuje + 5 do złości. Przykład może abstrakcyjny ale obrazuje problem.

Wolę chyba przejść przez dziwki, koks i tajski boks na twarzy niż powiedzieć na starość ‚ kurwa ale byłem głupi, że nie zrobiłem/nie powiedziałem tego’.

Kto pisze?

Adrian Kwiatkowski

Mieszkam w Łodzi i jestem łysy z wyboru. Na blogu chcę Ci pokazać, że nic nie jest czarne lub białe, chociaż wciąż pozostaje jakieś.

1 komentarz

  • Dokładnie.
    Decyzja błędna pod wpływem impulsu nie boli tak jak błędna decyzja (lub jej brak) pomimo dokładnych kalkulacji. O głupotach, które kiedyś zrobiliśmy zwykle wspominamy z uśmieszkiem na twarzy. A to czego nie zrobiliśmy? Macie wyżej.

Leave a Comment

Connect with Facebook

/* ]]> */