Nie potrafię przemilczeć pewnej sprawy, idiotyzmu ludzi. Kojarzycie zapewne dobrze te wszystkie nierealne spam konkursy typu mamy 500 Iphone’ów do rozdania bo nie mają foli na wyświetlaczu?

Było o tym na kwejku, demotywatorach (chyba) i kilku innych większych portalach. Myślałem, że dzięki temu ludzi ukrócą swój debilizm i zaczną czytać a przy okazji racjonalnie oceniać sytuacje. Kto rozdaje 500 telefonów o wartości ~2000zł za darmo bo nie ma foli? To jeszcze nic, widziałem akcje z samochodami bo nie mają loga na masce ale dzisiaj ludzie przeszli samych siebie, jakiś gość wpierdolił zdjęcie domu, napisał że mają do rozdania takich 500 bo mają odrapany tynk w pokoju, liczba udostępnień 1300.

wygraj dom facebook

źródło: facebook.com

Tak developer na pewno stwierdził, że nie sprzeda takich domów i lepiej utopić 500 000 zł, więc odda je za darmo. Z samej treści tego ogłoszenia czy jak kto woli konkursu nie wynika nic, udostępnisz ten wpis to zostaniesz wylosowany ale do czego to już nie napisali. A jeśli chodzi o to, że zostaniesz wybrany do wydymania przez bandę spoconych murzynów albo wygrałeś 5 lat darmowych robót w kamieniołomach. Na to już nikt nie wpadł.

Skąd aż tylu kretynów? No jak można chociażby pomyśleć, że ktoś odda cały dom pod Warszawą bo ma odrapany tynk w pokoju? Ja pierdole. Przez takie akcje można przestać wierzyć w ludzkość i jeśli nie pierdolnie w nas jakiś meteoryt to sami się wykończymy.

Może sami coś wytrollujemy?

Kto pisze?

Adrian Kwiatkowski

Mieszkam w Łodzi i jestem łysy z wyboru. Na blogu chcę Ci pokazać, że nic nie jest czarne lub białe, chociaż wciąż pozostaje jakieś.

5 komentarzy

 • Cała akcja z rozdawaniem 500 rzeczy to viral majacy na celu osmieszenie tego typu konkursów na fb, gratuluje spostrzegawczości Autorowi.

  • Tak, wszystko ok tylko ja nie mówię o samej akcji tylko o ludziach, którzy się łapią na to wszystko. Świadomych tego, że ma to służyć wyśmianie tego typu działań jest może z 5% w pośród biorących udział. Ciesze się, że Ty jesteś oświecony i taki do przodu.

   • Swego czasu pochylałem się nad tym tematem. Jak na moje oko – pominąłeś kilka ciekawych spraw:

    – Strony typu „nieprawdopodobne” – rzekomo śmieszne zdjęcia, linki, a w środku strona z żebrolajkami.

    – Dzieciaczki jarające się oświeconymi cytatami i narzekające na to, że zamiast iPada dostały iPhona.

    I zgadzam się, ludzie to z reguły idioci. Konkluzja trafna, ale nie odkrywcza, na dobrą sprawę. Ogólnie – tekst dobry.

    Pozdrawiam.

    • Wg. mnie 30% stron na facebooku to zwykłe farmy lajków służące do promowania np aukcji internetowych lub innych usług. Sam skorzystałem kiedyś z takiej akcji social media.

     Dzieciaki od zawsze się czymś jarały, chociażby tym, że ja na komunie dostałem Magnuma a Ty Forestera, z biegiem czasu zmieniły się spory.

Leave a Comment

Connect with Facebook

/* ]]> */