Już w najbliższą niedzielę odbędzie się już 22 wielki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy, oprócz ogromnej zbiórki pieniędzy na z góry ustalony cel zacznie się coroczne zarzucanie tego i owego Owsiakowi oraz jego fundacji.

Około tydzień przed całą akcją pojawiają się te najostrzejsze komentarze i często najgłupsze. Jednak wypływają one z ust zwolenników jak i przeciwników całego wydarzenia, można rzecz że jedni i drudzy przerzucają się mięsem, walą sobie słownie po mordach i robią inne dziwne rzeczy bo jest ku temu okazja. Media jak to media, roztrząsają wszystko, trzeba gonić sensacje, robić oglądalność. Pokazywanie tych komentarzy jak to część pieniędzy idzie na pewno w kieszeń Jurka, jak z innej górki organizowany jest szatański Woodstock no musi zrobić show w tym starym i wymierającym społeczeństwie.

Chciałbym zobaczyć reakcję tych zagorzałych przeciwników gdyby postawiono przed nimi te wszystkie dzieciaki, tych wszystkich ludzi, którzy żyją bo szpital dostał sprzęt z przyklejonym serduszkiem. Nadal byliby tacy twardzi? Pewnie nawet nie zdają sobie sprawy ale zapewne ktoś z ich otoczenia ma się dobrze bo skorzystał właśnie z takiego sprzętu ale to przecież zbyt trudne by to pojąć.

Ja co roku wrzucam, tyle ile mogę, tyle ile pozwala mi mój portfel bo prawda jest taka, że to moja sprawa. Więc dlaczego ktoś miałby mi narzucać, mówić mi co mam robić ze swoimi pieniędzmi, nie chcesz wesprzeć? Nie wspieraj, zapomnij, olej ale nie narzucaj mi swojej woli bo Ci jebnę.

Zdjęcie z nagłówka jest autorstwem kwazara

Kto pisze?

Adrian Kwiatkowski

Mieszkam w Łodzi i jestem łysy z wyboru. Na blogu chcę Ci pokazać, że nic nie jest czarne lub białe, chociaż wciąż pozostaje jakieś.

7 komentarzy

  • O tym samym pisałem wczoraj. Strasznie śmieszny był komentarz kogoś na fanpage Nie dla Owsiaka, gdzie osobnik oburzył się o zorganizowanie aukcji – kolacji z Biedroniem i wizycie w gabinecie Piechocińskiego. Jego zdanie to: „i to wszystko za nasze pieniądze”. Kurtyna :D

  • Dla mnie WOŚP zawsze był obojętny, w tym roku jedna pod wpływem znajomych i po wysłuchaniu racjonalnych argumentów przeszłam na stronę „przeciw Owsiakowi”. Tak, w szpitalach jest sprzęt, ale dużej ich ilości po prostu nie stać na ich używanie i wywiązywanie się z podpisanych umów – więc sprzęt stoi nieużywany. Pan Owsiak wypowiada się na różne kontrowersyjne tematy, np. popiera eutanazję, chce nawet wspierać kliniki eutanazyjne, czego zdecydowanie nie popieram ja. Pomijając już to, jaki procent rzeczywiście przeznaczony jest na sprzęt. Oczywiście nie mam zamiaru nikogo do niczego namawiać, tylko dzielę się tym, czego się dowiedziałam ostatnio i co mnie przekonało do zaprzestania wspierania akcji ;).

    • :) Jest sprzęt i nie stać na ich używanie :) Za dwa lata mogą znaleść się pieniądze, a tak to by było marudzenie, że nie ma sprzętu :) Niestety ale w większości przypadków sprzęt jest używany :). Mnie tylko wkurza to, że obowiązkiem Państwa jest kupowanie sprzętu :), a taka co roczna akcja WOŚP to powinna być kropla w wannie z napisem „Słuzba zdrowia”

    • Jest nieużywany sprzęt? Ahahahaha… O Boże, ty chyba nigdy w szpitalu nie leżałaś na nic poważniejszego. Gdyby nie to, że WOŚP kupił i podarował wiele sprzętów jednemu z wojewódzkich szpitali, to moja siostra by musiała jechać na drugi koniec Polski by być dobrze zdiagnozowana i operowana.
      Ale chyba naprawdę szkoda sobie szarpać gardło na takie osoby jak ty.

Leave a Comment

Connect with Facebook

/* ]]> */