Kojarzycie akcje zawieszona kawa? Można ostatnio ją spotkać wszędzie, kwejk, facebook, demotywatory. Jeśli ktoś nie wie na czym to polega to już tłumaczę, wszystko opiera się na byciu dobrym człowiekiem, wchodzisz do knajpy i zamawiasz jedną kawę dla siebie a drugą zawieszoną – czyli płacisz za napój, którego nie pijesz. Po co to? Po to aby ktoś w potrzebie mógł wejść i zapytać o zawieszoną kawę a jeśli takowa będzie to ją po prostu wypije. Reasumując jest to fundowanie komuś ‚małej czarnej’.

źródło: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=452591531482313&set=a.196371867104282.48181.112414205500049&type=1&theater

źródło: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=452591531482313&set=a.196371867104282.48181.112414205500049&type=1&theater

Ja nie mogę pojąć jak można pomyśleć, że ta idea jest dobra. Czy ktokolwiek miałby ochotę wejść do knajpy i pić jakikolwiek napój albo jeść w towarzystwie grupy meneli? Tak, wiem, nie tylko menele za pewne skorzystaliby bądź korzystają z tego przywileju, bo darmowa kawa jest przywilejem. To jest naprawdę upośledzona idea. Jeśli chce się komuś pomóc to są inne sposoby, szlachetne paczki (chociaż i tutaj się można dobrze nadziać), fundacje, strony internetowe ze zbiorem różnych akcji chociażby http://www.pomagam.info/ czy  http://www.siepomaga.pl/.

Nie żebym miał coś przeciwko ludziom, którym się w życiu coś nie udało ale ta całą idea jest urwana tak jakby z choinki, szczególnie u nas w Polsce. Już widzę te tłumy ‚przezabawnych’ małolatów czy lewych studentów tłumami uderzających do knajp w celu wypicia darmowej kawy. Tak naprawdę ta cała idea u nas nie ma racji bytu, nie w tym społeczeństwie, zbyt dużo w nas cwaniactwa. Z drugiej strony co 2 albo każda zawieszona kawa w części knajp pójdzie do kieszeni właściciela lub obsługującej was osoby.

Chcąc pomóc innym wybierajmy inne, lepsze sposoby udzielenia wsparcia bo takie to działają w filmach i bajkach.

Kto pisze?

Adrian Kwiatkowski

Mieszkam w Łodzi i jestem łysy z wyboru. Na blogu chcę Ci pokazać, że nic nie jest czarne lub białe, chociaż wciąż pozostaje jakieś.

3 komentarze

  • akcja z gory nie jest nastawiona dla przecietnych pozeraczy chleba lecz dla najzniszej klasy. Szczrze mowiac nie podoba mi sie twoje nastawienie, ze zakladasz akcje z gory kretynska. po czesci sie z toba zgadzam, po czesci nie. Gdyby calkowicie wykluczyc pazernosc ludzi akcja mialaby sens. mysle ze gdyby troszke ‚zreformowac’ ta akcje miala by sens.
    ps sory jesatem bardzo pijany

  • Na początku, czytając tego posta, myślałem, że Cię zjadę za to co pierdzielisz, ale doczytałem do końca i co? Rzeczywiście… W naszym chorym polskim społeczeństwie z naszą chorą mentalnością i zakorzenionym cwaniactwem będzie tak jak piszesz… heh :(

Leave a Comment

Connect with Facebook

/* ]]> */