Kikuty

Idioci, wszędzie idioci

Written by Adrian Kwiatkowski

Nie potrafię przemilczeć pewnej sprawy, idiotyzmu ludzi. Kojarzycie zapewne dobrze te wszystkie nierealne spam konkursy typu mamy 500 Iphone’ów do rozdania bo nie mają foli na wyświetlaczu?

Było o tym na kwejku, demotywatorach (chyba) i kilku innych większych portalach. Myślałem, że dzięki temu ludzi ukrócą swój debilizm i zaczną czytać a przy okazji racjonalnie oceniać sytuacje. Kto rozdaje 500 telefonów o wartości ~2000zł za darmo bo nie ma foli? To jeszcze nic, widziałem akcje z samochodami bo nie mają loga na masce ale dzisiaj ludzie przeszli samych siebie, jakiś gość wpierdolił zdjęcie domu, napisał że mają do rozdania takich 500 bo mają odrapany tynk w pokoju, liczba udostępnień 1300.

wygraj dom facebook

źródło: facebook.com

Tak developer na pewno stwierdził, że nie sprzeda takich domów i lepiej utopić 500 000 zł, więc odda je za darmo. Z samej treści tego ogłoszenia czy jak kto woli konkursu nie wynika nic, udostępnisz ten wpis to zostaniesz wylosowany ale do czego to już nie napisali. A jeśli chodzi o to, że zostaniesz wybrany do wydymania przez bandę spoconych murzynów albo wygrałeś 5 lat darmowych robót w kamieniołomach. Na to już nikt nie wpadł.

Skąd aż tylu kretynów? No jak można chociażby pomyśleć, że ktoś odda cały dom pod Warszawą bo ma odrapany tynk w pokoju? Ja pierdole. Przez takie akcje można przestać wierzyć w ludzkość i jeśli nie pierdolnie w nas jakiś meteoryt to sami się wykończymy.

Może sami coś wytrollujemy?

 • Kamil

  Cała akcja z rozdawaniem 500 rzeczy to viral majacy na celu osmieszenie tego typu konkursów na fb, gratuluje spostrzegawczości Autorowi.

  • Squelop

   Tak, wszystko ok tylko ja nie mówię o samej akcji tylko o ludziach, którzy się łapią na to wszystko. Świadomych tego, że ma to służyć wyśmianie tego typu działań jest może z 5% w pośród biorących udział. Ciesze się, że Ty jesteś oświecony i taki do przodu.

   • Swego czasu pochylałem się nad tym tematem. Jak na moje oko – pominąłeś kilka ciekawych spraw:

    – Strony typu „nieprawdopodobne” – rzekomo śmieszne zdjęcia, linki, a w środku strona z żebrolajkami.

    – Dzieciaczki jarające się oświeconymi cytatami i narzekające na to, że zamiast iPada dostały iPhona.

    I zgadzam się, ludzie to z reguły idioci. Konkluzja trafna, ale nie odkrywcza, na dobrą sprawę. Ogólnie – tekst dobry.

    Pozdrawiam.

    • Squelop

     Wg. mnie 30% stron na facebooku to zwykłe farmy lajków służące do promowania np aukcji internetowych lub innych usług. Sam skorzystałem kiedyś z takiej akcji social media.

     Dzieciaki od zawsze się czymś jarały, chociażby tym, że ja na komunie dostałem Magnuma a Ty Forestera, z biegiem czasu zmieniły się spory.

 • Myślenie nie jest dla ułomnych. To wyjaśnia skąd taka liczba kliknięć.