Kikuty

Co byś zrobił gdybyś znowu się narodził?

Written by Adrian Kwiatkowski

Pomyśl, co byś zrobił gdybyś znowu się narodził (co?)
ile byś zmienił gdybyś jeszcze raz to przeżył (ile?)

Tak rymuje Pono i GRZ w legendarnym kawałku pt. Co byś zrobił? i właśnie to będzie głównym tematem wpisu.

Te dwa pytania występujące w refrenie są mocne, skłaniają do długiej oraz głębokiej refleksji. Skusiłem się, usiadłem i pomyślałem o tym. Czy zmieniłbym cokolwiek jeśli mógłbym urodzić się na nowo zachowując moją aktualną wiedzę? Na pewno, chociażby ostatnie 6 miesięcy, zbyt często dałem się podpuścić emocjom, wcześniej też popełniałem błędy jednak część z nich sprawiła, że stałem się silniejszy a może gdyby nie one byłbym jednym z tych kolorowych chłopców, którzy jarają się nową kolekcją wiosna-lato i nie wiedzą do czego służy szlifierka kątowa?

Nie wydaje mi się, że ktokolwiek mógłby odpowiedzieć, że nic by nie zmienił w swoim życiu. Zawsze popełnia się błędy, które po prostu irytują, odbijają piętno a niekiedy przekreślają przyszłość. Taki punkt przywracania systemu sprawiłby, że wszyscy żyliby o niebo lepiej.

Co jednak gdyby można było zmienić tylko jedną rzecz? Co by to było?

photo by http://www.sxc.hu/profile/danjaeger

photo by http://www.sxc.hu/profile/danjaeger

  • Sławek

    też chciałbym zmienić ostatnie pół roku, bo przez zachowanie i za późne przebudzenie się, straciłem kobietę którą kocham. teraz została pustka i wyciąganie konsekwencji na przyszłość.

    • Za późne przebudzenie się? Człowieku, jesli tak mówisz, to znaczy tylko, że Jej nie kochałeś, a teraz zgrywasz cierpiącego. Miłość to nie fi-bzi, idź i zabaw się, a zrozumiesz, że to nie była miłość. Tak bywa.